CharacterWorks
   
CharacterWorks
       
   
  AGF yeni nesil karakter jeneratörü yazılımı CharacterWorks ile NewTek Developer ailesine dahil oldu.
 
AGF gelişmiş karakter jeneratör ve hareketli grafik yazılımı, CharacterWorks'ü duyurdu. CharacterWorks, Windows işletim sistemi  ve nVidia GPU'ya sahip herhangi bir dizüstü ya da masaüstü bilgisayarda tam HD çözünürlükte dinamik yazı ve grafikleri real-time 3D olarak sunabilmektedir. Yüksek kalitede grafik ve canlandırmaların TriCaster sistemine ağ üzerinden iletilmesi sayesinde, değerli olan TriCaster girişleri serbest kalmaktadır. Diğer yayın sistemleri ise DeckLink  kartına sahip bir bilgisayar üzerinden, CharacterWorks çıkışını Fill+Alpha olarak alabilmektedir.
   
 
3play
   
 

CharacterWorks,  ekranda tam HD resim sekansı, hareketli arka zeminler, roll ve crawl (kayan yazı) dahil, sanal olarak sınırsız sayıda yazı ve grafiğe imkan verir. Herhangi bir yazı içerisinde, animasyonlar, grafikler ya da Twitter, XML (RSS) ya da ODBC gibi harici dinamik kaynaklardan veriler yer alabilir. CharacterWorks'ün ODBC desteği sayesinde, kullanıcılar, herhangi bir kod yazmadan ya da harici bir uygulama çalıştırmadan MySQL ya da Excel gibi kaynaklardan veri alabilirler.

 

"CharacterWorks ile, yayıncılıkta ihtiyaç duyulan her özelliği, kullanımı kolay bir arayüzde tamamen entegre bir biçimde sunarak, yepyeni bir başlangıcın temelini attık" diyen AGF Multimedia CEO'su Aydemir Mete "Broadcast sektöründeki yıllara dayanan deneyimimiz, ekibimizin yazılım geliştirme, bilgisayar grafiği ve görsel tasarım alanlarındaki üstün yetenekleri ile bir araya gelerek, inanılmaz fiyata, inanılmaz bir yazılımı kullanıcılara sunmamızı sağladı".

 

Sağlam, gelişime müsait altyapısıyla CharacterWorks, sosyal medya entegrasyonundan, gelişmiş otomasyon sistemine kadar bir çok özelliği ana pakette, ultra-esnek ve etkileşimli bir arayüzle sunuyor.

 

"CharacterWorks ve Tricaster kombinasyonu, gerçekleştirdiğimiz yayınlara inanılmaz bir katkı sağlamaktadır" yorumunda bulunan Riot Games Türkiye tasarım ekibi lideri Cem Akkaya, "pazarda hayal ettiğimiz tüm özellikleri ve esnekliği sunan başka bir çözüm yok" diye de ekledi.

 

CharacterWorks ile, herhangi harici bir grafik yazılımına ihtiyaç duymadan, orjinal grafikler üretebilirsiniz. GPU tabanlı yapısı sayesinde, Characterworks aynı  fiyat seviyesinde başka hiç bir  çözümün sahip olmadığı, gelişmiş  teknikler olan parçacık sistemleri ya da prosedürel materyalleri kullanıcılara sunmaktadır. Aynı zamanda, kullanıcılar, yüzlerce hazır proje ve hazır şablonlar sayesinde, hemen yayına başlayabilirler.

 

"AGF Multimedya'yı NewTek Developer Network ailesine katıldığı için kutlarız," diyen NewTek İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Kornet, "Yazılım geliştirme sistemimiz (SDK) sayesinde, CharacterWorks Tricaster sistemiyle tam bir bütünlük sergilemekte ve Broadcast kalitesinde grafikleri Tricaster girişlerini kullanmadan sağlamaktadır.”

   
 
 

Tricaster entegrasyonu, CharacterWorks'ün en dikkat çekici özelliklerinden birisidir. CharacterWorks grafikleri, Tricaster üzerinden düzenlenebilir ve yayına sokulabilir, böylece tek bir operatör, hem Tricaster, hem CharacterWorks'ü efektif olarak kullanabilir. Buna ek olarak, tam tersi bir uygulama, özel bir CW modülüyle mümkün olmakta, Tricaster fonksiyonları, CharacterWorks'den tetiklenebilmektedir. CharacterWorks'ün gelişmiş otomasyon özelliğiyle bu yetenek, yepyeni imkanları kullanıcılara sunmaktadır. Tricasterda yer alan video klipler, belli saatte yayına verilmek üzere sıralanabilir, aynı zamanda kliplerle ilgili KJ'ler yayına otomatik olarak alınabilir.

  CharacterWorks, 1995 Euro fiyattan başlamakta ve temel paket,  Twitter ve ODBC desteği yanı sıra, TriCaster'dan CharacterWorks grafiklerinin kontrolünü desteklemektedir. AGF, CharacterWorks'ü satışa sunmuş ve siparişleri kabul etmeye başlamıştır.
 
       
Menu
Hakk?m?zda
 
 
 
 
 
Allright reserved 2014 © AGF Multimedia